ADPOL - Ekskluzywna okna i drzwi
O firmieTechnologiaOfertaPoradnikGaleriaObsługa klientaWspółpracaDystrybucjaMediaWyprzedażKontakt

Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne PSK

Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne PSK stanowią ciekawe rozwiązanie i pewną alternatywę dla tradycyjnych balkonów dwuskrzydłowych. Nie otwierają się jak normalne skrzydła, ruch następuje równolegle do skrzydła stałego (jedno skrzydło stałe, a drugie ruchome). Otwarcie takie nie zajmuje powierzchni pomieszczenia i daje wrażenie większego prześwitu w otworze. Maksymalna szerokość całej konstrukcji to około 4 m (przy stosowaniu okuć Siegenia PSK). Pewnym minusem tego rozwiązania jest trudność zamykania skrzydeł o znacznych rozmiarach, a w szczególności dużej wysokości (pojawia się potrzeba dodatkowa dociśnięcia górnej części skrzydła do ramy w celu prawidłowego zamknięcia okucia). Jest to jednak bardzo często stosowana konstrukcja przez architektów, jak i samych inwestorów.

 

 


Szczegóły techniczne

Konstrukcja ta może być wykonana w różnych wariantach wyposażenia pakietów szklarskich. Mowa jest tutaj o pakietach bezpiecznych oraz P2 i P4, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo takich przeszkleń, jak np. skrzydło o rozmiarze 1600x2200 mm. Oczywiście mogą się tutaj pojawić szprosy wewnątrzszybowe, naklejane, czy też konstrukcyjne, a kolorystyka może zostać wykonana według standardowej palety ADPOL lub na indywidualne życzenie Klienta. Należy jednak pamiętać, że po przesunięciu skrzydła, istnieje dolny próg ramy, którego wysokość wynosi około 70-80 mm. W konstrukcji tej nie ma możliwości wykonania elementu z niskim progiem.


Dane techniczne

Rama drewno klejone trójwarstwowo, szerokość 68x80 mm (profil standard PS, profil softline PSF, profil ozdobny typ A,B,C,D, profil drewniano-aluminiowy AL)
Skrzydło drewno klejone trójwarstwowo, dolny ramiak skrzydła 68x137 mm
Maksymalna szekość skrzydła 2000 mm
Okucia

Siegenia PSK

Kolor standard (biały, brąz RAL 8016, teak, ciemny dąb, ciemne sipo, mahoń), możliwość wyboru dowolnego koloru kryjącego z palety RAL lub innego koloru transparentnego
Wypełnienia pakiety szklarskie (szyby zespolone) o grubości 24-42 mm, współczynniku U=1,0 i mniej, możliwość wyboru pakietów z szybami o podwyższonej odporności na włamanie, szyb ornamentowych, refleksyjnych, bezpiecznych, witraży i wielu innych
Szprosy międzyszybowe szerokości 8-45 mm, naklejane i wiedeńskie szerokości 20-45 mm, konstrukcyjne szerokości od 55 mm
Okapnik aluminiowy z wkładką termiczną w kolorze białym i oliwkowym, anodowany w kolorze srebrnym, oliwkowym i złotym lub za dopłatą dowolny kolor wg palety RAL (malowanie proszkowe)
Konstrukcja różnorodność podziałów i schematów PSK


Wykaz zastosowanych półproduktów i elementów wyposażenia

  • drewno sosnowe lub red meranti, dąb, modrzew, durian, cedr kanadyjski, itp,
  • wodorozcieńczalne farby firmy GORI,
  • uszczelka wrębowa i przylgowa profilowana,
  • silikon neutralny uszczelniający wrąb przyszybowy,
  • klamka system PSK,
  • okucia SIEGENIA,
  • możliwość wyposażenia okien w elementy dodatkowe: ogranicznik rozwarcia skrzydła, klamka z kluczykiem, nawietrzaki i wiele innych.


Dostępne profile wykonania

Okno PSK
Okno PSKPLENRUDE

ADPOL Sp. z o.o.; ul. Barska 7/9; 87-800 Wloclawek; tel. +48544443682; fax+48544443622; e-mail: adpol@adpol.pl