ADPOL - Ekskluzywna okna i drzwi
O firmieTechnologiaOfertaPoradnikGaleriaObsługa klientaWspółpracaDystrybucjaMediaWyprzedażKontakt

Rekomendacja Techniczna

NOWOŚĆ !!

PIERWSZE  I  JEDYNE W POLSCE SYSTEMY  OKIEN  AKUSTYCZNYCH  ADPOL  

poparte  Rekomendacją Techniczną RT ITB -1186/2010 
 

 Codzienny hałas wpływa na życie każdego - mówi Louis Hagler, emerytowany lekarz z Oakland, który ostatnio opublikował przegląd badań o związku hałasu z problemami zdrowotnymi w Southern Medical Journal. – Nie mówimy ludziom, że muszą się nauczyć żyć ze ściekami w wodzie. Dlaczego mielibyśmy tolerować nieczystości trafiające do naszych uszu?

Hałas wpływa niekorzystnie na ciśnienie krwi, powoduje zaburzenia w układzie nerwowym i przemiany materii, a także w układzie naczyniowym i kostnym, zwiększa ryzyko zawału, wywołuje stres i zaburzenia żołądkowe, powoduje ból głowy, zaburzenia wzroku i złe dostrzeganie kolorów, utrudnia wypoczynek i sen.

Kolejnych wskazówek dostarczyły badania dzieci uczących się w okolicach londyńskiego lotniska Heathrow .
- Stwierdziliśmy liniową zależność pomiędzy hałasem powodowanym przez samoloty i trudnościami z czytaniem podczas testów – mówi kierujący badaniami prof. Stephen A. Stansfeld z Queen Mary's School of Medicine and Dentistry w Londynie. Jego zdaniem, ta zależność jest dowodem na to, że winę ponosi hałas.
„Naturalny” eksperyment niemiecki wykorzystał zamknięcie starego portu lotniczego w Monachium i otwarcie nowego w oddalonym miejscu. Badania trzecio- i czwartoklasistów wykazały, że uczniowie z okolic starego lotniska początkowo wypadali gorzej, niż inni w testach czytania i zapamiętywania. Jednak poprawili się po jego zamknięciu, podczas gdy ich rówieśnicy mieszkający w pobliżu nowego lotniska zaczęli radzić sobie gorzej.
Badania krwi ujawniły, że dzieci mieszkające w pobliżu czynnych lotnisk, miały we krwi znacznie więcej adrenaliny i kortyzolu.

Najbardziej uciążliwy jest hałas pochodzący z ruchu pojazdów samochodowych. Na ogół przekracza on 70 dB i ma miejsce głównie wzdłuż arterii komunikacyjnych i tras wylotowych.

Badania wykazują, że 1/3 Polaków żyje w miejscach gdzie poziom hałasu może zagrażać zdrowiu,  za głośno jest na 21% terenu naszego kraju głównie w miastach

To mit, że ludzie przyzwyczajają się do hałasu - głosi raport Environmental Protection Agency. – Choć myślimy, że się przyzwyczailiśmy, w naszym organizmie wciąż zachodzą zmiany biologiczne.

NIE   POZWÓL  ABY   HAŁAS  POWOLI  ZABIJAŁ  CIEBIE   I  TWOJĄ  RODZINĘ

NOWOŚĆ !!! -  SYSTEMY  OKIEN AKUSTYCZNYCH  ADPOL  -  Rw do 45 dB !!!!

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż firma ADPOL  - producent okien i drzwi z drewna, jako pierwsza i jedyna w Polsce  wprowadza do  oferty nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne   -  SYSTEMY  OKIEN  AKUSTYCZNYCH.
Nowe systemy okien akustycznych to cała grupa rozwiązań systemowych zapewniających możliwość wyboru konstrukcji  stolarki gwarantującej osiągnięcie oczekiwanej akustyki dla wszystkich okien zaprojektowanych w budynku. Najistotniejsze jest to, że nie jest to badanie jednego  przykładowego  okna, ale są to nowe  systemy okienne. Adpol  po raz kolejny jako pierwszy producent na rynku wprowadza nowe rozwiązania konstrukcyjne. Tym razem są to nowe systemy okienne  charakteryzujące się  następującymi  poziomami  dźwiękochłonności:  Rw=38dB,  Rw= 42dB,  Rw=45dB , w  konstrukcji  drewnianej   i drewniano-aluminiowej.

Uwieńczeniem pracy nad projektem jest Rekomendacja Techniczna RT ITB-1186/2010, która potwierdza wykonanie badania typu wyrobu pod nazwą „Okna i drzwi balkonowe drewniane systemu ADPOL i drewniano-aluminiowe systemu EKO o podwyższonych właściwościach akustycznych i cieplnych”  wydana przez Instytut Techniki Budowlanej.

 Firma Adpol jest obecnie jedyną firmą posiadącą badania systemowe dla okien o podwyższonych właściwościach akustycznych i cieplnych.

 

 


Brak plików.
PLENRUDE

ADPOL Sp. z o.o.; ul. Barska 7/9; 87-800 Wloclawek; tel. +48544443682; fax+48544443622; e-mail: adpol@adpol.pl